कोरोना कहरकाबीच ‘ब्ल्याक फंगस’ तीब्र गतिमा देखा देखियो

नेपाल दर्शन
७ जेष्ठ २०७८, शुक्रबार

एजेन्सी । भारतमा कोरोना कहरकाबीच ‘ब्ल्याक फंगस’ तीब्र गतिमा देखा परेकाले भारत सरकार थप चिन्तित बनेको छ । यसबीच ब्ल्याक फंगस नियन्त्रणका लागि भारतको केन्द्र सरकारले सबै राज्य सरकारलाई सावधानी अपनाउन पत्राचार गरेको छ ।

पछिल्लो समय ब्ल्याक पंmगसका कारण भारतमा सय भन्दा बढीकोे मृत्यु भइसकेको छ जसमा ९० जना महाराष्ट्र राज्यका छन् । यसगी हरियाणा राज्यमा १४ र मध्यप्रदेशमा १० जनाको ज्यान गएको छ ।

भारतको राजस्थानमा १ सय बढी ब्ल्याक फंगसबाट प्रभावित भएका छन् । कोरोना संक्रमित र संक्रमणमुक्त भएकाहरुका देखा परेको ब्ल्याक फंगसले जो कोहीको मृत्य हुने गरेको भारतीय स्वास्थ्य मन्त्रालयले जानकारी दिएको छ ।

यता भारतमा कोरोना भाइरस संक्रमणबाट ३ हजार ८ सय ७४ जनाको मृत्यु भएको छ । २ लाख ७६ हजार ७० जना नयाँ संक्रमित थपिएका छन् । भारतमा अहिले कोरोना संक्रमण दर भने घट्दै गइरहेको छ । अहिलेसम्म भारतमा २ करोड ५७ लाख जनामा संक्रमण पुष्टि भएको छ भने २ करोड २३ लाख संक्रमण मुक्त भएका छन् ।

फेसबुक प्रतिक्रिया